İpragaz CEO’su Selim Şiper, Genel Müdür Yardımcıları Eyüp Aratay ve Cem Deniz’in ev sahipliğinde basın mensupları iftar yemeğinde biraraya geldi.
Paylaşın:
2016-06-29 19:13:24

İpragaz CEO'su Selim Şiper, döviz kurlarının son aylardaki değişkenliğinin ticaretlerini etkilemediğini, 60 yıldır bu ülkede ticaret yaptıklarını söyledi. Şiper ayrıca LPG sektöründe ilk kez tüplü pazarın büyüdüğünü ifade etti.

İpragaz CEO'su Selim Şiper, Genel Müdür Yardımcıları Eyüp Aratay ve Cem Deniz’in ev sahipliğinde basın mensupları iftar yemeğinde biraraya geldi. Akşamda CEO Selim Şiper, LPG sektöründe ilk kez tüplü pazarın Suriye’li misafirlerin etkisiyle büyüdüğünü söyledi. Bu büyümenin bazı illerde genel ortalamanın da üstünde yüzde 3-5 arası olduğunu belirtti. Şiper büyümenin olduğu illeri ise,  Gaziantep, Hatay, Kilis ve Adana olarak verdi.

Turizm her şeyi etkiliyor

Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası birçok sektörde başlayan daralma en çok turizmde  hissediliyor. Amiral gemi turizm sektörünün sıkıntısı ise tedarikçi şirketlerin satışlarını oldukça düşürdü. İpragaz CEO'su Selim Şiper’in verdiği bilgiye göre bu yıl sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) satışları Antalya bölgesinde oldukça geriledi. Turizm işletmelerinin en yoğun LNG kullanılan işletmeler olduğunu vurgulayan Şiper, Antalya'daki satışların yüzde 25 azaldığını kaydetti. 

Aratay: Go yeni nesil bir istasyon

İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay ise akaryakıt sektörü ve İpragaz’ın 2013 yılında sektöre dahil ettiği akaryakıt markası GO hakkında bilgiler verdi. GO’nun kısa zamanda 105 bayiye ulaşarak ticari bir başarı elde ettiğini belirten Aratay, bunda 4 maddelik temel felsefelerine dikkat çekti. Bunlar; İnsana saygı, araca saygı, kanunlara saygı ve çevreye saygı.’dedi.

Sektörde sağlam ve saygın işler yapanlar kalacak

İpragaz Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Aratay, 2020 yılında Türkiye akaryakıt piyasasında bugünkünden daha az oyuncu kalacağını belirtti. Bu yıl akaryakıt sektöründe yeniden bir yapılanma yaşandığını belirten Aratay, 2010 yılında sektöre giren büyüklü küçüklü şirketlerin sıkıntılı günlerin ardından ya birleşme ya da sektörden ayrılacağı tahmininde bulundu.

 

comments powered by Disqus