Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini artırmak amacıyla çalışmalar yürüten sivil toplum örgütü Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği’ne yeni başkan seçildi.
Paylaşın:
2016-10-27 08:26:32

ETADER’in yeni başkanı olan Recep Girişmen ilk açıklamasında “Ülkemizin ve dünyanın geleceği için enerji ve ısı tasarrufu alanında çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Recep Girişmen Hakkında:

Recep Girişmen 1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da Maltepe Yükseliş Koleji’nde, liseyi Ankara Büyük Kolej’de tamamladı. Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 2005 yılında mezun olan Girişmen, Kodsan Termosar Enerji Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevine devam ediyor.

Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER) Hakkında:

Türkiye’de enerji ve ısı tasarrufu bilincini arttırmak ve bu amaçla kamu yararına etkinlik göstermek üzere kurulan Enerji ve Isı Tasarrufu Derneği (ETADER), Türkiye’nin bu alandaki öncü sivil toplum kuruluşlarından biridir.

ETADER, tüm insanlığın ve canlıların ortak kullanım alanı olan dünyamızdaki kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması amacı ile Türkiye ve dünyada sosyal sorumluluk projeleri geliştirmekte ve bunları hayata geçirmek üzere çaba göstermektedir.

Isı tasarrufu ise enerji kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasının, dolayısıyla enerji verimliliğinin en öncelikli konusudur.

comments powered by Disqus