Başbakan Binali Yıldırım, DEİK Dış Ekonomi Kurulu heyeti başta olmak üzere işadamlarıyla Rusya’ya çıkarma yaptı.
Paylaşın:
2016-12-09 19:15:40

Başbakan Yıldırım, Rusya’ya oldukça kalabalık bir ekiple geldi. Heyette, Başbakan Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yer aldı.

LPG’ci Ademhan: İmzaları atttık

Enerji alanındaki yatırımları ve birçok sivil toplum kuruluşundaki aktif görevleriyle tanınan İşadamı Ferhan Ademhan, TÜGİK Yüksek İstişare Konseyi  sıfatı ve sahibi bulunduğu Es Gaz’ın Rusya ile yapmayı planladığı doğalgaz ve LPG ağırlıklı yatırımları için Başbakan’ın davetlisi olarak görüşmelerde bulundu.

Petrol ve LPG sektöründeki yatırımlarını uzun zamandır Esgaz markasıyla yürüten İşadamı Ferhan Ademhan, “ Rusya ile ilişkilerin yeniden normale dönmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Ademhan,  LPG sektöründe geçtiğimiz günlerde gemiyle ithalata başladık. Aynı şekilde ticarette birbirimizden vazgeçemeyeceğimiz Rusya ile Ülkemiz adına neler yapabiliriz, bunları görüşmek için buradayız.’dedi.

İkili görüşmelerde, işbirliği imkanlarının doğduğunu belirten Ademhan, ticari olarak imzaların atıldığını da ifade etti. Moskova'dan sonra Tataristan Cumhurbaşkanı'nın davetiyle heyetlerinin Kazan'a geçtiği bilgisini veren Ademhan,  “Tataristan ve Türkiye arasındaki ticari, ekonomik, konularda görüş alışverişi yapma fırsatımız oldu. Bu ülkede Türk şirketlerinin 2 milyar dolar civarında yatırımları mevcut.’dedi. 

comments powered by Disqus