Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, yerel yönetimler tarafından inşa edilen ilk hidroelektrik santrali olma özelliği taşıyan ADASU HES’in 2016 yılı enerji üretim verilerini açıkladı.
Paylaşın:
2017-02-14 07:29:20

ADASU HES ile 2016 yılında 7 buçuk milyon lira değerinde enerji ürettiklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kurum olarak şehrimiz ve ülkemiz için üretmeye devam ediyoruz. ADASU HES ile 2016 yılında 30 milyon kilovat saat enerji üreterek, 7 buçuk milyon lira tasarruf sağladık. 2013 yılından bu yana şehrimiz için 23 milyon lira değerinde enerji ürettik. HES enerji ürettikçe şehrimiz kazanıyor” dedi.

ADASU HES’in şehrin enerji ihtiyacının karşılanması bakımından önemli olduğunu dile getiren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “SASKİ olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Sakarya Nehri üzerinde inşa ettiğimiz HES sayesinde nehrin boşa akan suyunu enerjiye çeviriyoruz. Hayata geçirdiğimiz projeler ile Sakarya’yı kendi enerjisini üreten bir şehir haline getiriyoruz. ADASU HES ile 2016 yılında 30 milyon kilovat saat enerji üreterek, 7 buçuk milyon lira tasarruf sağladık. HES’in hizmete alındığı 2013 yılından bu yana şehrimiz için 23 milyon lira değerinde enerji ürettik. HES enerji ürettikçe şehrimiz kazanıyor” ifadelerini kullandı.

comments powered by Disqus