Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB tarafından bu yıl 8.’si düzenlenecek olan Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi TÜREK2019, 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde Sheraton Otel Ankara’da gerçekleştirilecek.
Paylaşın:
2019-10-31 09:10:12

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından bu yıl 8.'si düzenlenecek olan Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi (TÜREK2019), 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde Sheraton Otel Ankara’da gerçekleştirilecek. Kongre’nin açılışı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımıyla yapılacak.

“Rüzgar Enerjisi Memleket Meselesi” mottosuyla gerçekleştirilecek olan TÜREK 2019, Türkiye’den ve uluslararası arenadan birçok şirketi ve üst düzey yöneticiyi bir araya getirecek. Rüzgar alanındaki tüm konu başlıklarının detaylarıyla ele alınacağı oturumlara ev sahipliği yapacak olan TÜREK 2019’un ilk gününe, rüzgar türbini üretimi alanında dünya devlerinin global CEO’ları da katılacak. Avrupa Rüzgar Ajansı Başkanı Giles Dickson’ın moderatörlüğünde yapılacak “Küresel Görünüm: Yenilikler ve Fırsatlar” oturumuna, Enercon GmbH Genel Müdürü Hans-Dieter Kettwig; Nordex Group CEO’su Jose Luis Blanco Dieguez; Siemens Games Renewable Energy Onshore CEO’su Alfonso Faubel; Vestas Orta Doğu, Kuzey Afrika, Güney Avrupa ve Latin Amerika Başkanı Eduardo Medina Sanchez ve GE Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye CEO’su Dr. Manar Al Moneef katılacak.

comments powered by Disqus