GE General Electric ve TÜBİTAK arasında imzalanan 1512B Girişimcilik Ortaklık anlaşmasıyla başlayan programa yaklaşık 1400 iş fikri başvurdu ve bunlardan 334 tanesi ikinci aşamaya başvurmaya hak kazandı.
Paylaşın:
2014-09-19 14:41:23

Programda katılımcılardan enerji kategorisi için, Türkiye’nin enerji üretim, depolama ve tüketiminde verimliliği artırıcı yeni teknolojiler sunulması isteniyor. Benzeri görülmemiş yenilikçi elektrik üretimi ve/veya depolama projesi önermeleri istenen girişimcilerden, GE’nin var olan elektrik üretim ve/veya depolama teknolojilerini Türkiye şartları için daha uygun hale getirecek, verilerin birleştirilmesini ve daha hızlı yaratılmasını sağlayacak çözümler sunmaları isteniyor.

GE Türkiye, program sonunda yeni iş fikirlerinin hayata geçmesine katkıda bulunmak üzere 3 girişimciye 10 biner TL çekirdek sermaye desteği verecek ve bir yıl boyunca ofis alanı ya da 500 TL kira yardımında bulunacak. Buna ek olarak teknik uzman desteği ile iş geliştirme desteği verecek. Girişimciler aynı zamanda, vizyonlarını geliştirme hedefi ile masrafları GE tarafından karşılanmak üzere GE Küresel Araştırma Merkezleri’nden birini bir hafta süreyle ziyaret etme hakkı kazanacak. GE, aynı zamanda ticarileşme olanağı bulunan fikirlerin deneme ve saha testlerine de destek olacak.

GE Türkiye Başkanı ve CEO’su Canan Özsoy, “Türkiye’nin gelişmesi, rekabet gücünü artırması ve ilerlemesi için inovasyonun büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu yüzden gençleri ve girişimcileri destekleyerek yeni fikirler üretmeye teşvik ediyoruz ve onlara çekirdek sermaye yaratarak iş dünyasına kazandırmayı hedefliyoruz. ” dedi.

comments powered by Disqus