Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin ilk tematik Enerji Teknokenti’nin resmi açılışını yapıyor.
Paylaşın:
2014-12-08 12:36:28

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye’nin ilk tematik Enerji Teknokenti’nin resmi açılışını yapacak. İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan “ARI Teknokent” Türkiye’de enerji sektörünün  AR-GE ihtiyaçlarını karşılama hedefiyle faaliyet gösteriyor.

ARI Teknokent, özellikle de yeni enerji teknolojilerinin Türkiye’deki Ar-Ge Üssü ve Türkiye’de bünyesinde Enerji Enstitüsü olan tek üniversite olan özelliği taşıyan İTÜ ile birlikte, enerji odaklı projelerin geliştirileceği sinerjik bir ekosistem olarak kurgulandı.

Yeni teknolojiler üzerine çalışan 12 enerji şirketinin faaliyet gösterdiği, “Türkiye’nin ilk Enerji Temalı Teknokenti”, aynı zamanda öğrenciler için Nükleer Bilgilendirme ve Eğitim Merkezi’ne de (Rosatom) ev sahipliği yapıyor.

İTÜ Maslak Ayağazağa Kampüsü’nde, İTÜ Enerji Enstitüsü yanında inşa edilen ARI 6 Binası’nda faaliyete geçen İTÜ ARI Enerji Temalı Teknokenti’nin, İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın da yer alacağı resmi açılış töreni bugün saat 15.00’da yapılacak.

comments powered by Disqus