Güriş Holding, bünyesinde bulunan enerji santrallerine bir yenisini daha ekledi.Güriş Holding, son olarak Osmaniye ve Kahramanmaraş il sınırında bulunan Kadirli ilçesi Tahta Çay’ı üzerinde yer alan Tahta Hidroelektrik Santrali’ni bünyesine kattı.
Paylaşın:
2015-02-02 12:05:00

Güriş Holding, son olarak Osmaniye ve Kahramanmaraş il sınırında bulunan Kadirli ilçesi Tahta Çay’ı üzerinde yer alan Tahta Hidroelektrik Santrali’ni(HES) bünyesine kattı. Tahta Hes’in kurulu gücü 12.3MW olup, yıllık üretimi ortalama 53.400.000 kWh.

Geçtiğimiz yıllarda Ankara/Kalecik ve Mersin/MUT’ta da 2 HES alan Güriş Holding, 3 adet Rüzgar Enerji Santrali(RES), 3 adet (HES) ve 2 adet Jeotermal Enerji Santrali (JES) ile yıllık 1.400.000.000kWh/yıl üretim gerçekleştiriyor.

Güriş’in 2015 yılı sonuna kadar faaliyete geçecek yeni santralleri ile birlikte yıllık toplam elektrik üretiminin 2.500.000.000kWh/yıl ulaşması bekleniyor.

GÜRİŞ İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Müşfik H. Yamantürk, “Küresel ısınmanın sadece Türkiye için değil, tüm dünya için tehdit oluşturduğu bir ortamda; alternatif kaynaklardan enerji üreterek, enerjide dışa bağımlı ülkemizde bu bağımlılığın azalmasına katkı sağlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ekolojik dengenin korunarak, gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakılmasının yanı sıra ülke ekonomisine de olumlu katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz.” diyerek Güriş Holding’in Enerji yatırımlarında söz sahibi olmaya devam edeceğini belirtti. 

comments powered by Disqus